PEN CODE
* 1 Yazmak Güzeldir

Yazmanın Güzelliği ifade edilemeyen fakat yalnızca hissedilebilen bir haz ve doyumdur. Bunu tatmanın tek bir yolu var; Sadece Yazmak…

* 2 Her Şey Yazmakla Başlar

Tıpkı insanlık tarihi gibi her şey yazıyla başladı. Yazmaya başlamak harekete geçmek, ileri gitmek, gelişmeye başlamak demektir.

* 3 Kalem Dünyayı Değiştirebilir

Bu inanç, romantiklikten daha fazlasını içerir. Bugüne kadar tüm icatlar, keşifler ve dahi zaferler kalemle kazanıldı. Aksini iddia etmek hayalperestliktir.

* 4 Yanında Her Zaman Kalem Taşı

Yazmak içimizden ruhumuzun derinlerinden gelen bir dürtünün eyleme geçmesidir. Bu dürtünün ne zaman geleceği belli olmaz. Duyguların ve düşüncelerinin çağlayarak kağıda dökülmek için taştığı anları kaçırmamak için yanında her zaman kalem taşı! Ve tabi not alma ihtiyacını gidermek için de!

* 5 Yazdıklarından Utanma

Yazmak; duygularımızı, düşüncelerimizi, kendimizi hatta ruhumuzu ifade etmenin ve hatta anlamanın bir yolu. (Bizce en güzel yolu) Yazdıklarından dolayısı ile kendinden ve ruhundan utanma! Yazdığın sensin... Yalnızca kendini daha iyi ifade etmenin gayreti içinde ol.

* 6 Dürtünün Adı

Kontrol edemediğimiz, ayarlayamadığımız ve zamanını kestiremediğimiz içimizden, kalbimizden, ruhumuzdan gelen o yoğun duygu ve düşüncelerin kağıda dökülme dürtüsüne İlham deniyor.

* 7 İlhamı Kaçırma

İlham, harika şeylerin ortaya çıkacağınının, kalemin kontrolünü bizden aslında bizden alan ve kendi yönlendiren, duygu ve düşünce yoğunluğunun kıvamını kelimeler ve cümlelerle eşsiz bir şekilde ayarlayan bir dürtüdür… Bu dürtüyü kaçırma! Bir daha ne zama geleceği bilinmez.

... devamı gelecek

İLETİŞİM

Yazmak Güzeldir, Scrikss’in 1963’ten beri edindiği ulusal ve küresel yazı gereçleri tecrübesine dayanarak oluşturduğu bir kalem ve yazı kültürü platformudur.

All Rights Reserved ®